Sport

Howlong golf

By Corowa Free Press

Wednesday 20 November

Ladies Stableford

A Grade winner – D Tyrell-Miller 40 pts

Runner up – F Hunt 38 pts

Place getters – J Edwards 38, J Trethewey 37, C O’Keefe 37, J Rogers 35, H Foster 34, H McCallum 34 pts

B Grade winner – C O’Toole 43

Runner up – F Anderson 38, J Hansen 37, L Lawther 37, K Mills 36, J Marshall 35, W Wilson 35, L Crocker 34, G McCarthy 34 pts.  

NTP – J Edwards (2nd), D McCoy (5th), S Harris (8th), L Williams (13th).  

Thursday 21 November

Men’s Silvercolts

A Grade winner – J Arthur 41pts

Runner up – G Shannon 39 pts

B Grade winner – R Outen 39 pts

Runner up – G Hellmann 38 pts

C Grade winner – D Macgregor 42 pts

Runner up – J Milton 36 pts

Place getters – W Reitenbach 38, R Reid 38, T Jelbart 37, B Mckenzie 37, I Williams 37, K Shannon 37, T Mardling 37, M Walter 36, B Bengough 36, D Nemeth 36, P Donovan 35, R Southern 35, A Locke 35, D Anthony 35, M Hibberson 35, M Tanirau 35, N Lowe 35 pts.

Friday 22 November

Medley Stableford

Winner – K Edmunds 44 pts

Runner up – V Chaffey 39 pts

Place getters – D Knighton 37, G Edmunds 36, D Rohrich 35, G Lee 35, J Metcalfe 33 pts.  

NTP – D Rohrich (2nd), D Rohrich (5th), D Knighton (18th).

Saturday 23 November

Ladies 18 Hole Stableford

Winner – V Walsh 39 pts

Runner up – W Day 38 pts

Place getters – J Fah 36, K Bingham 36, D Reitenbach 35, D Tyrell-Miller 34, H Sarau 34, R Stevens 33 pts.

Men 18 Hole Stableford 

A Grade winner – R Forrest 41 pts

Runner up – R Watson 38 pts

B Grade winner – K Argent 40 pts

B grade runner up – T O’Halloran 38 pts

C Grade winner - L Kauiers 39 pts

Runner up – R Bingham 39 pts

Place getters – S Ridley 38, P Revell 38, E Fah 37, T Biar 37, N Brown 36, N Schneider 36, W Hannan 36, W Norton 36, M Walter 36, N Stewart 36, D Charles 36, B Shattock 35, P Stevens 35, J Carr 35, P Iffland 34, B Bengough 34, O Tittensor 34, J Arthur 34, P Connelly 34, J Wilson 34, P Trimble 34 pts.

Sunday 24 November

Men’s Stableford

A Grade winner – W Reitenbach 40 pts

Runner up – R Cartwright 39 pts

Place getters – S Mcintosh 39, C Harmer 37, M Hill 36, R Mathews 35 pts.

B Grade winner – D Star 36, D Nothrop 36, J Wilson 36, G Dunn 36, R Mooney 35, P Walsh 35, J Nicholas 35, R Murray 34, F Shannon 33, T Warren 33 pts.   

Eagle – B Shields (14th) 

NTP – R Mooney (2nd), P Purtell (5th), R Cartwright (8th), W Hannan (18th).  

Ladies Stableford

Winner – K Gillespie 34 pts

Runner up – D Reitenbach 33 pts

Place getters – V Walsh 33, M Ursu 33 pts.

NTP – M Ursu (5th)